Kursy i szkolenia dla studentów i absolwentów UJ CM

ZAPRASZAMY ZAINTERESOWANYCH STUDENTÓW I ABSOLWENTÓW UJ CM DO WZIĘCIA UDZIAŁU W PONIŻSZYCH WYDARZENIACH

IV edycja Konferencji naukowej Opieka paliatywna i hospicyjna – medycyna, humanizm, wolontariat, w tym roku pod hasłem „Mniej znana rola w systemie opieki zdrowotnej”

30 października 2018 roku o godzinie 9.00

GDZIE :

Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego przy ul. Krupniczej 33w Krakowie

KTO :

Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Jagielloński – Collegium Medicum i Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum im. św. Łazarza” w Krakowie

PO CO :

Konferencja ma charakter otwarty, udział w niej jest bezpłatny. Skierowana jest do naukowców, ekspertów, praktyków, lekarzy, doktorantów, studentów, wolontariuszy, organizacji społecznych i pozarządowych oraz wszystkich zaangażowanych lub zainteresowanych opieką paliatywną i hospicyjną. Konferencji towarzyszą warsztaty dotyczące komunikowania się z ludźmi chorymi i ich rodzinami.

Podczas IV edycji konferencji zostaną omówione, między innymi, następujące kwestie: postępowanie w obrzękach w przebiegu zaawansowanych schorzeń, czy i jak odstawić leki w ostatnim okresie życia, rola pielęgniarek w łagodzeniu dolegliwości u chorych w zaawansowanym stadium chorób z zastosowaniem metod niefarmakologicznych, dotyk jako forma komunikacji i wsparcia w opiece paliatywnej, rehabilitacja oddechowa w opiece paliatywnej oraz problemy etyczne w opiece nad pacjentami z SLA.

ZAPISY :

Udział w Konferencji oraz warsztatach wymaga wypełnienia formularza zgłoszeniowego, dostępnego na stronie http://www.paliatywna.uj.edu.pl/

Uczestnicy, którzy w formularzu zgłoszeniowym wyrażą taką prośbę, otrzymają certyfikaty uczestnictwa, a lekarzom zostanie przyznanych 8 punktów edukacyjnych za udział w konferencji oraz 1 punkt za udział w wybranym warsztacie.

WIĘCEJ OD :

Praktyczny kurs wiedzy o żywieniu i suplementacji kobiet w okresie ciąży i laktacji oraz dzieci do lat 3

KIEDY :

I – edycja 26-28 października 2018 r./ II – edycja  7-9 grudnia 2018 r.

Wydział Farmaceutyczny, ul. Medyczna 9

Zakład Bromatologii Wydział Farmaceutyczny UJ CM

W programie kursu:

1. Składniki pokarmowe niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka

2. Zalecenia żywieniowe dla kobiet będących w ciąży

3. Zalecenia żywieniowe dla kobiet będących w ciąży cierpiących na cukrzycę ciążową/nadciśnienie

4. Zalecenia żywieniowe dla kobiet w okresie karmienia piersią

5. Mleko kobiece a preparaty mlekozastępcze obecne na polskim rynku farmaceutycznym i ich modyfikacje

6. Leki dozwolone i zabronione w okresie ciąży i karmienia piersią

7. Suplementy stosowane w okresie ciąży i karmienia piersią

8. Zalecenia żywieniowe dla dzieci do lat 3

9. Alergia pokarmowa

10. Żywieniowe wspomaganie leczenia depresji

11. Żywienie w chorobach rzadkich

Ponadto:

Warsztaty poświęcone planowaniu, układaniu  i bilansowaniu codziennej diety.

ZAPISY :

Rekrutacja na I edycję kursu doskonalącego rozpoczyna się od 2.10.2018 do wyczerpania miejsc (max. 25 osób), osoby chętne proszone są o wypełnienie kwestionariusza osobowego i wysłanie go na adres: zywienie.kurs@uj.edu.pl

Kurs jest płatny – koszt to: 450 zł

WIĘCEJ OD :

Zaproszenie na kolejną edycję kursów języka angielskiego medycznego

KIEDY :

Od października 2018 do lutego 2019 r.

Centrum Językowe Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum,
ul. Grzegórzecka 20

Centrum Językowe Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum

PO CO :

Centrum Językowe UJ CM  z ogromną przyjemnością zaprasza Państwa na kolejną edycję semestralnych kursów języka angielskiego medycznego, która rozpocznie się już jesienią tj. w połowie października 2018 roku i trwać będzie do połowy lutego 2019 roku.

Cały kurs obejmuje 30 godzin lekcyjnych, zajęcia odbywają się raz w tygodniu.

Z nami nauczysz się języka angielskiego specjalistycznego oraz ogólnego szybciej i skutecznie, udoskonalisz słownictwo medyczne i gramatykę, zdobędziesz umiejętność  efektywnej komunikacji z pacjentem, nauczysz się skutecznie porozumiewać w codziennych sytuacjach zawodowych.

Proponujemy Państwu atrakcyjne ceny oraz zniżki dla osób kontynuujących naukę.

ZAPISY :

Zachęcamy do wstępnej rejestracji, wszystkie szczegóły na stronie:

WIĘCEJ NA :

Centrum Językowe Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum

Bezpłatne zajęcia w Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej WUP Kraków

Cały październik 2018 r.

Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie –  plac Na Stawach 1

Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej WUP Kraków

PO CO :

Bezpłatne zajęcia aktywizacyjne i poradnictwo grupowe odbywa się w grupach minimum osiem – maksimum szesnaście osób. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, w przypadku rezygnacji z zajęć, prosimy o powiadomienie Centrum minimum na dzień przed dniem rozpoczęcia.

Proponujemy też indywidualne spotkania z doradcą zawodowym, które będą pomocne m.in. w podjęciu decyzji o uczestniczeniu w zajęciach.

ZAPISY :

Zapisy: Kraków, plac Na Stawach 1, parter pokój 003, tel.: 12 42 40 738 lub poprzez formularz zapisów na zajęcia.

Na zajęcia można się zapisać z jednomiesięcznym wyprzedzeniem !

WIĘCEJ NA :

Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej WUP Kraków