Studencki Ośrodek Wsparcia i Adaptacji „SOWA”

Swoją działalność rozpoczyna Studencki Ośrodek
Wsparcia i Adaptacji „SOWA”

Studencki Ośrodek Wsparcia i Adaptacji „SOWA” to projekt Uniwersytetu Jagiellońskiego i Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie skierowany zarówno do studentów, jak i doktorantów Uniwersytetu Jagiellońskiego. W ośrodku można porozmawiać z osobą dyżurującą o trudnościach w obszarze zdrowia psychicznego niekorzystnie wpływających na studia, pracę czy życie prywatne. Można również uczestniczyć w organizowanych tematycznych grupach wsparcia.

SOWA udziela porad i świadczy pomoc bezpłatnie dla wszystkich studentów i doktorantów Uniwersytetu Jagiellońskiego.

SOWA oferuje:

• interwencję w kryzysach psychicznych,
  • wsparcie w adaptacji,
  • promocję zdrowia i edukację prozdrowotną,
  • pomoc w poszukiwaniu opieki psychiatrycznej i psychoterapeutycznej.

Studenci i doktoranci mogą skontaktować się z ośrodkiem, jeśli są w kryzysie, mają problemy emocjonalne lub cierpią psychicznie.

Do SOWY można przyjść codziennie, bez zapowiedzi i bez wcześniejszego umówienia terminu. Pracownicy czekają w siedzibie w Collegium Śniadeckiego
przy ul. Kopernika 27 – I piętro, pok. 23,23a, 25
(za bramą od ulicy,obok wejścia do Ogrodu Botanicznego) w godzinach otwarcia:

• od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 18.00,
  • w  soboty i niedziele od godziny 10.00 do 14.00.

W sytuacji nagłej można  zadzwonić na numer: 606 406 158. Telefon jest czynny 24 godziny na dobę.

WIĘCEJ INFORMACJI JEST DOSTĘPNYCH NA STRONIE: https://www.uj.edu.pl/sowa